bastien

biografie

Jana Bastien
Jana Bastien
Jana Bastien
Jana Bastien

Jana Bastien, vlastním jménem Jana Šimurdová, je žijící hudební fenomén v Ostravě a Praze již 11 let, kde pravidelně koncertuje nejen v Česku, ale i na Slovensku.

Mezi jejími nezapomenutelnými úspěchy najdeme turné s legendární českou kapelou Mirai jako předkapela, vystoupení s Lucií Bílou – účast na festivalu Masters Of Rock s Arakainem, duet s Moderátorem a raperem Lowa v single Muzika, a další duet s Petrem Harazin ve skladbě Tolikrát.

Od roku 2016, kdy začala svou kariéru vydáváním cover verzí oblíbených písní a působením jako moderátorka v oblíbeném prime time pořadu “odpolední fresh” na Rádiu Kiss, si vybudovala silné postavení na hudební scéně.

 Její první singl „Your Lady“ a stejnojmenné album, které vyšlo v roce 2018, si získaly srdce posluchačů.

V roce 2024 přichází s novinkou – prvním albem vydaném v České republice ve slovenském jazyce #9 “devítka”, na kterém spolupracuje s významnými producenty Ondřejem Žatkuliakem, Tomim Popovičem a Fillipianem.

V textech spolupracuje s umělci jako Jiří Krhut, Petr Harazin nebo zpěvačka a textařka NIA.

Jana Bastien, přezdívaná “česká rocková Adele” pro svůj melancholický a baladický styl, se zaměřuje ve svých písních především na téma vztahů, a svou hudbu dedikuje zejména ženám. Mezi její hity patří „Nezaspím“, „Vzory a Hádky“.

Jako ambasadorka se věnuje také charitativnímu projektu The Ženy, kde spolupracuje s 11 úspěšnými ženami Česka.

Jana Bastien je nejen talentovanou vokalistkou, ale i aktivní autorkou textů a vzdělanou lékařkou.

Jana Bastien
Přejít nahoru