Vyberte si jiný jazyk: Slovenská verzia Česká verze

NOVINKY

NOVINKA

NOVINKA NEZASPÍM

Slnko na tvári, vietor vo vlasoch, letná láska a prázdninová pohoda – svoj vydarený kúsok do pestrej palety tohtoročných letných hitov posiela aj slovenská speváčka Bastien...

Slnko na tvári, vietor vo vlasoch, letná láska a prázdninová pohoda – svoj vydarený kúsok do pestrej palety tohtoročných letných hitov posiela aj slovenská speváčka Bastien. V štúdiu spojila sily s úspešným producentom a hitmakerom Tomim Popovičom a pri nakrúcaní videoklipu s uznávaným režisérom Pierrom Lexisom. Výsledkom je príjemná balada, ktorá si iste nájde svoje miesto v aktuálnych letných playlistoch.

Návod ako nezaspať a neprepásť leto Singel Nezaspím prináša pohodovú atmosféru a dokonale vystihuje prázdninový vibe a pocity spojené s letným obdobím. „Po všetkých tých Covid obmedzeniach nezaspať, neprepásť leto a užiť si ho a každý zaujímavý moment, ktorý nám ponúkne. Ako píšem v texte, buď so mnou a nakreslíme si svoj plán na leto, možno s priateľmi a možno zažiť aj letnú lásku, nechám to na vás…“ hovorí Bastien na margo inšpirácie a odkazu, ktorý chce prostredníctvom pesničky vyslať medzi ľudí.

Ako to má Bastien vo zvyku, aj túto skladbu si opäť napísala sama, s pomocou kolegu, s ktorým vždy rada konzultuje svoje texty. „Text piesne som tradične konzultovala s perfektným človekom a textárom Petrom Harazinom z kapely Nebe,“ dodáva. Producentskú prácu zverila do rúk Tomimu Popovičovi a jeho spolupracovníkovi, producentovi Fillipianovi. Tomiho Popoviča sa rozhodla osloviť k spolupráci cez Instagram a dnes je rada, že sa na to odhodlala: „Napísala som mu správu a on odpísal. Dal mi šancu ako neznámemu umelcovi, ktorého pieseň sa mu zapáčila,“ spomína. Ako dodáva, Tomi ju ako umelkyňu vedie a pomáha jej rozvíjať umelecké cítenie tým správnym smerom. „Práca je dynamická, kvalitná a som veľmi spokojná, kam moju tvorbu posúva a aj ako ma ako umelca vníma. Miestami mám pocit, že ma ešte stále sleduje a snaží pochopiť. Dal piesňam presne tú „čerešničku na torte“, ktorú to potrebovalo… po toľkých rokoch,“ pochvaľuje si spoluprácu a ako prezrádza už teraz s Tomim spoločne pripravujú ďalšie piesne. „Zároveň som otvorená aj novým zaujímavým spoluprácam. Slovensko má vela kvalitných umelcov a textárov."

UŽ

UŽ SI POČUL PRVÝ SLOVENSKÝ SINGEL “BEZ RETUŠÍ” ?!

TEXT A HUDBA: BASTIEN
PRODUCENT: TOMI POPOVIČ

Na Jar 2020 vydala Bastien romantickú baladu. Je to prvá skladba, v ktorej sa predstavila v slovenčine. Textársky dohľad tvoril Petr Harazin /frontmen kapely NEBE, skladateľ/ a producentskú taktovku držal Tomi Popovič /spevák, producent a hitmaker/”

“Spoluprácu s Tomim som si už dlho priala. Ako producenta mnohých významných hitov, ho veľmi uznávam, a skotočne som sa ho bála osloviť. Je to proste už niekto!”

“Netušila som, či sa mu moja tvorba bude páčiť a či do toho pôjde. Odvahu mi dodal práve Petr, ktorý povedal “má to nakazlivý refrén”.”

“V novembri 2019 som našla odvahu mu napísať a poslať pieseň “Bez retuší”. Netušila som, či sa mu moja tvorba bude páčiť, alebo či ma vysmeje. So všetkým som rátala.”

“Stať sa z amatéra profíkom, chce svoj čas a človek ako umelec na to musí dozrieť nie len v tvorbe ale aj osobne.
Tomi mi dal “zelenu” a naštartoval ma do ďalšej novodobej tvorby a tváre Bastien.”

"Spoluprácu som si doslova užívala. Tomi je skutočný profík. Presne vedel, čo odomňa očakáva a čo chceme dosiahnúť.”

K piesni Bez retuší sa natočíl romantícký klip pod vedením už tradične Adriana Kutného. Outfity venovala skvelá Debbie Brown.
“Za všetky spolupráce na videoprodukcii ďakujem.”

“Nikdy som necítila zo svojich skladieb, že sa s nimi stotožňujem, a že sa mi páčia. Vždy mi niečo chýbalo. Bez retuší, je prvá zo skladieb, na ktoré som hrdá a sú moje.”
BASTIEN

BASTIEN PRICHÁDZA S VIANOČNOU SHOW

VIANOCE VO VEĽKOM ŠTÝLE

“Koncert nestačí, myslím, že ľudia očakávajú viac. A Hlavne na Vianoce by sme mali byť štedrí.”

“Vianočná show bude plan kolied moderných českých a slovenských a pridáme aj tie svetové, ktoré si ľudia radi pospevujú. Na pódiu sa stretneme opäť tanečníci, kapela, množstvo efektov a Vianočný duch.”

“S Vianočnou show vystúpime nie len na Slovensku ale aj v Čechách.”
BASTIEN

BASTIEN TO ODPÁLILA VO VEĽKOM ŠTÝLE OSTRAVE

PRVÁ LIVE SHOW SA TEŠÍ OBROVSKÉMU ÚSPECHU

…Vypredané lístky, skvelá atmosféra a zážitok pre všetky zmysli. Vo veľkom štýle to odpálil Team Bastien v Ostravskom Brickhouse.

“Na show sme pracovali niekoľko mesiacov. Tanečníci, kapela a celá produkcia predviedli neskutočný výkon. Hodina vystúpenia ubehla tak rýchlo, že nám to bolo až ľúto, že končíme.”

“Najkrajší moment pre mňa bol, keď dav spieval naše pesničky na plné hrdlo.”

“Celkovo nas tam pracovalo 20 ľudí od zvukárov, po kameramanov, fotografov, vizážistov a pomocníkov. Okrem samotnej show sme aj krstili album, bola to kopa emócii. Ostrave veľmi Ďakujeme.”

“Chcem ešte poďakovať všetkým, ktorí boli s nami aj na Afterparty, autogramiáde a krájaní torty. Nezabudnuteľné zážitky.”

BASTIEN

Je zpěvačka, textařka a hudební skladatelka vlastním jménem Jana Šimurdová.

Narodila se v české Čadci v roce 1991. Zpívat začala už v dectve, v místním katolickém kostelním sboru. Od 4 let hraje na piano, a absolvovala ZUŠ I, II.

Úspěšně odmaturovala na Gymnáziu s německým jazykem v Žilině a získala Deutsches Sprachdiplom, DSD úroveň C1.

Od roku 2011 studovala na lékařské fakultě Ostravské univerzity, kde v roce 2018 získala titul Mudr.

V roce 2017 začala vystupovat pod uměleckým jménem Bastien.

Také vydala první singl Your Lady. V roce 2019 vydala stejnomený album Your Lady, kde producentsky spolupracovala s Adamem Mořkovským.

V roce 2019 začala studovat skladatelství u Petra Harazina, a rok na to vydala první slovenský singl Bez retuše, ve spolupráci se známým slovenským producentem Tomim Popovičem.

Aktuálně žije v Ostravě a studuje zpěv na akademii populárního zpěvu v České republice.

ZPĚVAČKA TEXTAŘKA A MUZIKANTKA

Od svých 5. let zpívala v katolickém kostelním sboru, kde se již tehdy představila ve více sólech a na veřejných vystoupeních.

Tvorbě vlastních písní, textů se věnuje již od dětství. K tvorbě byla vedena jejím otcem. Už jako 9.ročná se představila a vystoupila s vlastní písní MAMA. Od té doby skládala pouze v angličtině a vydala album YOUR LADY, který si sama zhudebnila a otextovala.

K tvorbě v rodném jazyce se vrací až v roce 2019 a zaznamenává velký úspěch. Navštěvuje hodiny skladatelství u známého Petra Harazina v Ostravě a rozvíjí více Textařsky spolupráce.

1. ALBUM

Na jaře roku 2018 vydala první singl Your Lady. V roce 2019 vydala stejnomený album Your Lady, kde producentsky spolupracovala s Adamem Mořkovským. Album obsahuje 8 písní, které hraje výhradně na koncertech. Skladby nezaznamenaly rádiový úspěch.

SPOLUPRÁCE

V roce 2016 se podílela na tvorbě textu písně MUZIKA, kde i pěvecký spolupracovala s rapperem Lukášem Lowom.

V roce 2018 se jako vokalistka představila v projektu BOHEMIA METAL RAPSODY, po boku několikanásobné držitelky zlatého slavíka Lucii Bílé, a vystoupili společně na největším rockovém festivalu v České republice pod názvem MASTERS OF ROCK 2017. Kde bylo více než 25 000 lidí.

V roce 2018 nahrála vokály na rapové album Stopař, kde se i textařský podílela.

V roce 2019 textařský spolupracuje s Petrem Harazinom.

V roce 2020 producentsky spolupracuje se světoznámým producentem a zpěvákem Tomim Popovic na vlastních skladbách.

BIO

HUDBA

NEZASPÍM

BASTIEN - NEZASPÍM

BEZ RETUŠÍ

BASTIEN - BEZ RETUŠÍ

QUEEN OF EDM OUTRO

BASTIEN - QUEEN OF EDM OUTRO

GENTLEMAN

BASTIEN - GENTLEMAN

LA LA YEAH YEAH

BASTIEN - LA LA YEAH YEAH

WHAT IS LOVE

BASTIEN - WHAT IS LOVE

YOUR LOVE KEPT ME ALIVE

BASTIEN - YOUR LOVE KEPT ME ALIVE

EROS INTRO

BASTIEN - EROS INTRO

Im your doctor

BASTIEN - IM YOUR DOCTOR

For You

BASTIEN - FOR YOU

HOME AGAIN

BASTIEN - HOME AGAIN

Your Lady

BASTIEN - YOUR LADY

VIDEOKLIPY

KONCERTY

Pripravujeme...
Datum Vaší akce
Vaše emailová adresa
Zpráva

BOOKING

bastianjanie[@]gmail.com

Jana Šimurdová BASTIEN
Podzávoz 1476
Čadca 02201, Slovensko
IČO: 51196085