Vyberte si jiný jazyk: Slovenská verzia Česká verze

NOVINKY

DEŇ

DEŇ MESTA FULNEK 2019: Vašek Neckař podal ruku Bastien

22. júla sa vo Fulneku opäť otvorili brány MKC Fulnek, kde už tradične po 3. rok moderovala Bastien...

22. júla sa vo Fulneku opäť otvorili brány MKC Fulnek, kde už tradične po 3. rok moderovala Bastien. Okrem koncertu, korunovácie princeznej Terezky, dog dancing vystúpil po 40. rokoch opäť na rovnakom pódiu aj Vaclav Neckař.

“Najkrajším momentom bolo, keď taká stálica akou je Vaclav Neckař mi podal ruku, za dobrý výkon. Kiež by som stála na pódiových doskách tak dlho ako on. Je to neskutočné”

“Niekedy sa až čudujem, že sme si tak sadli. Asi je to osud.”

“Čo môžem prezradiť je, že vo svojom backstage stane mali skutočne taniere plné rajčín a ovocia. Človek by čakal nejaké potravinové peklo a práve naopak.”
RADIO

RADIO DÁLNICE VS. KISS MORAVA: showmenka vs. spravodajka

Jana Bastien je profesionálnou rádiovou moderátorkou niekoľko rokov a vystriedala 2 rádia, v ktorých patrila vždy medzi najvýraznejšie osobnosti...

Jana Bastien je profesionálnou rádiovou moderátorkou niekoľko rokov a vystriedala 2 rádia, v ktorých patrila vždy medzi najvýraznejšie osobnosti.V roku 2015 nastúpila do vtedajšieho najpočúvanejšieho rádia KISS Morava, a behom jedných hlasových skúšok a jedného skúšobného vysielania, sa rozhodlo vedenie zaradiť Janu do hlavného vysielacieho času.

"Bol to pre mňa obrovský šok, keď mi volal programový riaditeľ Lumír Mořkovský, že chce, nech vysielam “ráno”. Pretože, práve tento čas, bol métou pre dlhoročných moderátorov a ja som ju dostala ako na podnose. Žiaľ z dôvodu denného štúdia na medicíne, som túto pozíciu odmietla, a vybrala si “odpoledne”, ako druhú najžiadanejšiu frekvenciu. Viem, že vtedy mnoho kolegov z oboru, ma neznášalo za túto príležitosť, ktorú som hneď dostala, a aj za tú “drzosť , si povedať “nie”. Pre mňa to znamenalo len veľkú zodpovednosť, prejavenú vieru v môj talent a nemožnosť sklamať.Teraz už viem, že to nebola náhoda, ale práve naopak, vážne rozhodnutie, ktoré nasmerovalo a zmenilo môj život. Začala som sa moderovaním živiť a robím to dodnes.

Rádio Kiss Morava bolo mojím domov, práca showmenky ma bavila a aj kolektív. Mrzelo ma, že rádio kvôli centralizácii vysielania presunuli do Prahy. A všetci sme dostali výpoveď."


Rádio Dálnice, je jediné dopravné rádio v Českej republike a tiež dopravná služba pre šoférov. Je druhým rádiom, kde Jana našla uplatnenie. Rádio vysiela celoštátne, má medzinárodný charakter, vysiela sa v troch jazykoch.

"Rádio Dálnice dalo iný rozmer mojej moderátorskej kariere, a rozšírilo tak možnosť uplatnenia sa na trhu. Od role “zabávač” som sa dostala do role “spravodaj a redaktor”, ktorý pracuje s vecnosťou informácie a pôsobí dôveryhodne. Som spokojná, a rada za naberanie skúseností.Cítim sa hrdá, že rádio mohlo vzniknúť aj vďaka mne. V licenčných podmienkach bolo “dvojjazyčné vysielanie” a teda moja slovenčina bola priepustkou na spustenie rádia. Akú mám pozíciu som skutočne nevedela. Až za pár mesiacov mi to zdelil majteľ rádia Radim Pařízek. Dnes už v rádiu vysielame aj v angličtine a tešíme sa väčšej a väčšej popularite.
Obe role showmenka a aj “viac spravodaj” ma bavia. Na festivaloch sa vyblázni srdce a na oficiálnejších podujatiach zasa rozum."
International

International Young Talent Festival IYTF: Dva v jednom. Speváčka a moderátorka

V dňoch 10-12.5.2018 sa v Ostrave uskutočnila medzinárodna spevácka súťaž, kde zaspievali interpréti z Talianska, Nemecka, Slovenska ale aj Česka. Hovorcom celého 3-dňového festivalu bola Jana Bastien a tiež pripravovala spevákov an galavečer...

V dňoch 10-12.5.2018 sa v Ostrave uskutočnila medzinárodna spevácka súťaž, kde zaspievali interpréti z Talianska, Nemecka, Slovenska ale aj Česka. Hovorcom celého 3-dňového festivalu bola Jana Bastien a tiež pripravovala spevákov an galavečer.

"Vždy je pre mňa komplikované odpovedať na otázku, čo som viac. Či speváčka alebo moderátorka. Pretože, osobne sa cítim v obidvoch rolách výborne. A projekty, kde sa realizujem na oboch úrovňach ma naplňajú.IYTF 2018 bol výborným ročníkom tejto súťaže, a teším sa na ďalší. Užila som si rozhovory pre televízie, diskusie o hudobnej scéne, komunikáciu v 4 jazykoch a tiež možnosť pripraviť spevákov na interpretáciu galavečerových piesní. Ďakujem organizátorom za prejavenú dôveru. “Decká” boli skvelé a talentované a priznám sa, že som dospávala ešte 2 dni potom."
Odhalenie

Odhalenie sochy Věry Špinarovej: Pobúrený dav a znepokojená rodina

16.10.2018 sa v centre mesta Ostrava odhaľovala ďalšia socha významnej osobnosti , tentokrát speváčky a srdciarky Ostravy, Věry Špinarovej...

16.10.2018 sa v centre mesta Ostrava odhaľovala ďalšia socha významnej osobnosti , tentokrát speváčky a srdciarky Ostravy, Věry Špinarovej.

"Podľa mna ani organizátori nečakali taký dav, ktorý prišiel. Moderovala som bez ozvučenia a nakoľko mám silný hlas, reprodukovala som slová aj jednotlivých hostí, ktorých nebolo žiaľ počuť. Celé situácia okolo sochy bola znepokojivá, nakoľko dav, po odhalení začal “bručať” a už od úvodu syn pani Špinarovej menil podmienky scenára, ktorý som vytvorila, a na ktorom sme sa dohodli. Myslím, že sme to ustáli všetci statočne. Bolo náročne za týchto podmienok sa správať nezaujato a nestranne.
V médiach som zaujala postoj “Čím dlhšie tam tá socha stojí, tým sa viac sa podobá pani Věre Špinarovej” a beriem to ako veľkú skúsenosť v mojej profesii moderátorky."

Jana se narodila 9.12.1991 v Čadci na Slovensku. Aktuálně žije v Ostravě v České republice. Úspěšně odmaturovala na Gymnáziu s německým jazykem v Žilině a získala Deutsches Sprachdiplom, DSD úroveň C1, což je znalost němčiny vysokoškolského studenta germanistiky. Od roku 2011 studovala na lékařské fakultě Ostravské univerzity, kde v roce 2018 získala titul Mudr.

MODERÁTORKA

Jana moderuje různorodé události na Slovensku a v Česku slovenský, anglickým a německým jazykem.Je profesionální dlouholetá moderátorka v rádiu a její hlas denně slyší více než 2 miliony posluchačů.

RÁDIO

Na začátku své moderátorské kariéry v roce 2016, během nestandardně krátkých 13 dní dostala zelenou a angažmá do hlavního vysílacího času / PRIMETIME / najpočúvanejšieho rádia KISS MORAVA, kde její show ODPOLEDNÍ FRESH a vlastní program COVEROVÉ středu patřily mezi nejposlouchanější vůbec. Od roku 2017 moderuje v PRIMETIME rádia dálnice, které vysílá celostátně iv anglickém jazyku a spolupracuje s rádiem HEY a INFO TV Brno.

EVENTS

Je žádaná na outdoor události obchodních center, klubové akce, festivaly a prominentní politické plesy. např .: Havířovské SLAVNOSTI, kde vystoupil samotný John Newman a zúčastnilo se přes 7500 návštvníkov. Moderuje i pěvecké soutěže, jako je např. Mezinárodní soutěžní festival zpěváky do 26 let (IYTF), a různorodé talentové soutěže na Slovensku. Také moderuje módní přehlídky a fashion events na mezinárodní úrovni.

MODERÁTOR SPORTOVNÍCH ZÁPASŮ/ INTERVIEWS

Jako moderátorka a komentátorka od roku 2017 spolupracuje s profesionálními českými sportovními kluby a moderuje zápasy a vede interviews po zápasech v basketbalu a házené.

HLAS DO REKLAM

Hlas Jany Bastien vám může být známý z reklam pro Anext.cz, Yves Rocher, ACILPIRINE

DABING

v roce 2018 se začala věnovat i dabingu pro Slovenské televize a Tv shop.

BIO

Datum Vaší akce
Vaše emailová adresa
Zpráva

BOOKING

bastianjanie[@]gmail.com

Jana Šimurdová BASTIEN
Podzávoz 1476
Čadca 02201, Slovensko